Kalsiyum Propiyonat Gıda sınıfı

CAS No .: 4075-81-4
Diğer İsimler: kalsiyum tuzu;
Propanoik asit MF: 2 (C3H6O2) CA
EINECS No .: 223-795-8
FEMA No .: /
Menşe Yeri: Shandong, Çin
Tür: Koruyucular
Marka Adı: Aqua-clean
Model Numarası: Feed grade

Ürün ayrıntıları


Ürün Açıklaması

Calcium propionate
propionate de calcium.jpg
Moleküler ağırlığı 186,22, beyaz ışık pullu kristal veya beyaz parçacık veya tozdur. Biraz özel bir kokusu vardır ve nemli havada pıhtılaşması kolaydır. Monohidrat, renksiz bir monoklinik plaka kristalidir. Suda çözünür, etanolde az çözünür. Antiseptik olarak ekmek ve hamur işlerinde kullanılabilir. PH değeri ne kadar düşükse antiseptik etki o kadar yüksek olur. Kalsiyum propiyonat, insan vücudu için neredeyse toksik değildir. Kozmetikte antiseptik sokma olarak kullanılabilir ve izin verilen maksimum konsantrasyon% 2'dir (propiyonik asit ile hesaplanmıştır). Kuru ve serin bir depoda saklanmalıdır. Depolama ve nakliye sırasında yağmur ve nemden korunmalıdır. Propiyonik asit, propiyonik asidin kalsiyum hidroksit ile nötralize edilmesiyle hazırlandı.
Şartname
Parametre
Standart
Ölçek
Görünümler
Beyaz Kristal Toz
Beyaz Kristal Toz
Tahlil (kuru bazda),%
≥98.0
99.22
Çözünmeyen Maddeler,%
≤0.15
GG lt; 0.15
Kurutma kaybı, %
≤9.5
8.7
Serbest Asit,%
≤0.11
GG lt; 0.11
Ücretsiz Alkali,%
≤0.06
GG lt; 0,06
Arsenik (As olarak), ppm
≤2
GG lt; 2
Ağır metaller (Pb olarak), ppm
≤20
GG lt; 20
Uygulama
food grade calcium propionate.jpg
Kalsiyum propiyonatbeyaz kristal veya beyaz kristal toz veya partikül, kokusuz veya hafif propiyonik asit kokusudur. Gıda katkı maddesi olarak kullanılan kalsiyum propiyonat, monohidrat tuzu olup, su ve ısıya dayanıklıdır, higroskopiktir, suda çözünür, 39.9 g / 100 ml (20), etanol ve eterde çözünmez. % 10 kalsiyum propiyonat çözeltisine aynı miktarda seyreltik sülfürik asit ilave edildiğinde özel propiyonik asit kokusu ısıtılarak salınabilir. % 10 sulu kalsiyum propiyonat çözeltisinin pH değeri 8 ~ 10'dur.
Kalsiyum propiyonat, asidik koşullar altında serbest propiyonik asit üreten ve antibakteriyel etkiye sahip asit tipi bir gıda koruyucusudur. Mantarın antibakteriyel aktivitesi, ortamın pH değerinden etkilenmiştir ve en iyi inhibe edici etki pH 5.0'da olmuştur; antibakteriyel yetenek pH 6.0'da önemli ölçüde azaldı ve minimum inhibitör konsantrasyonu% 0.01 idi. Asidik ortamda (nişasta, protein ve yağ içeren maddeler), her türlü küf, gram negatif basil veya aerobik basil üzerinde güçlü inhibe edici etkiye sahiptir ve ayrıca aflatoksin üretimini de engelleyebilir, ancak maya için zararsızdır, insana ve hayvancılığa zararsızdır. ve toksik yan etkisi yoktur. Gıda, bira, yem ve geleneksel Çin tıbbı hazırlanmasında gıda ve yem için yeni, güvenli ve etkili bir fungisittir.

food additivesfood additives
food additives1.jpg
İletişim bilgileri
GG amp Paketleme; Teslimat


şirket Profili

Bize UlaşınQingdao develop.jpg
Hot Tags: Kalsiyum Propiyonat Gıda sınıfı, Çin, tedarikçiler, üreticiler, fabrika, özelleştirilmiş

Sorgulama

You Might Also Like