kalsiyum propiyonat tozu

Hızlı Ayrıntılar CAS No .: 4075-81-4
Diğer İsimler: kalsiyum tuzu;
Propanoik asit MF: 2 (C3H6O2) CA
EINECS No .: 223-795-8
Menşe Yeri: Shandong, Çin
Tür: Koruyucular
Marka Adı: Aqua-clean
Model Numarası: Food grade

Ürün ayrıntıları


Ürün Açıklaması

calcium propionate per ton.jpg
calcium propionate 15%.jpg
1, Kimyasal Adı: Kalsiyum Propiyonat

2, Moleküler Formül: C6H10CaO4 · 0-1 H2O

3, Moleküler Ağırlık: 186.22 (Anhidrit)

4, CAS: 4075-81-4

5, Karakter: Beyaz kristal granül veya toz; Kokusuz veya az propiyonat kokulu; Nem ile eriyebilen; Suda çözünür (% 40),
alkol ve eterlerde çözünmez. % 10'luk sulu çözeltinin PH değeri 8.0 ile 10.0 arasındadır.

6, Kullanımlar: Koruyucu; Küf geciktirici ajan.
Uygulama

calcium propionate food grade powder.jpg
Ekmek için koruyucu olarak kullanılır; hamur işi ve peynir; ve yem için bir antiseptik. Bir gıda koruyucu olarak kalsiyum propiyonat ekmekte kullanılır çünkü sodyum propiyonat ekmeğin pH değerini arttırır ve pişmemiş unun fermantasyonunu geciktirir; Sodyum propiyonat keklerde sıklıkla kullanılır, çünkü kek kabarması için sentetik mayalama maddesi kullanılır ve yükselen pH değerinin neden olduğu maya oluşumu sorunu yoktur. Sodyum propiyonat, yem koruyucusu olarak kalsiyum propiyonattan daha iyidir. Ancak kalsiyum propiyonat, sodyum propiyonattan daha kararlıdır.
Propiyonat sadece ekmek, hamur işleri, peynir ve benzerlerinde kullanılmaz, aynı zamanda soya sosunda küfü önlemek ve yeniden fermantasyonu engellemek için kullanılır. Tıpta propiyonat bir toz olarak kullanılabilir; parazitik küfün neden olduğu cilt hastalıklarını tedavi etmek için solüsyonlar ve merhemler kullanılır. Merhem (sıvı)% 12,3 sodyum propiyonat içerir, toz% 15 kalsiyum propiyonat içerir.


calcium propionate fcc.jpg


food calcium propionate.jpg
şirket Profili
Bize Ulaşın公司联系方式下半部分_WPS图片
Hot Tags: kalsiyum propiyonat tozu, Çin, tedarikçiler, üreticiler, fabrika, özelleştirilmiş
Moleküler ağırlığı 186,22, beyaz ışık pullu kristal veya beyaz parçacık veya tozdur. Biraz özel bir kokusu vardır ve nemli havada pıhtılaşması kolaydır. Monohidrat, renksiz bir monoklinik plaka kristalidir. Suda çözünür, etanolde az çözünür. Antiseptik olarak ekmek ve hamur işlerinde kullanılabilir. PH değeri ne kadar düşükse antiseptik etki o kadar yüksek olur. Kalsiyum propiyonat, insan vücudu için neredeyse toksik değildir. Kozmetikte antiseptik sokma olarak kullanılabilir ve izin verilen maksimum konsantrasyon% 2'dir (propiyonik asit ile hesaplanmıştır). Kuru ve serin bir depoda saklanmalıdır. Depolama ve nakliye sırasında yağmur ve nemden korunmalıdır. Propiyonik asit, propiyonik asidin kalsiyum hidroksit ile nötralize edilmesiyle hazırlandı.

Sorgulama

You Might Also Like