Dezenfektanlar kullanımını etkileyen faktörler

- Jan 04, 2018-

Dezenfektan kullanımı form farklı değişiklikler için çevresel faktörler çeşitli temel alır? Nasıl dezenfeksiyon etkisi en üst düzeye çıkarmak için? Ne faktörler kullanımı etkileyebilir mi?

1. etkisi sıcaklık dezenfektan
Genel olarak, daha düşük sıcaklık dezenfeksiyon etkisi dezenfektan zavallı, sıcaklık daha az 16 ℃, her zamanki gibi dezenfektan en patojenler için ne zaman onların rolü, dezenfektan mikrobiyal öldürme gücü artış ile kaybedersiniz sıcaklık ve geliştirmek sıcaklık antivirus etkinliğini artırmak için dezenfektan dezenfeksiyon etkisi yapabilir. Ama sıcaklık artış dezenfektan kabul, terleme ve dezenfektan etkili Madde farklılaşma önlemek ve dezenfeksiyon etkisi etkileyen bu sınırı ulaşamaz.

2. nem üzerinde etkisi dezenfektan
Farklı Dezenfektanlar havuz dezenfeksiyon, kapalı bağıl nem, geliştirmek uygun önemli ölçüde artırılabilir katı dezenfektan (Siyanürik asit), suda çözünür gibi onların karşılık gelen nem aralığı var onun Sterilizasyon etkisi. Ama çok fazla nem böylece dezenfeksiyon etkisi etkileyen dezenfektan ve mikrobiyal dokunmatik alanı etkileyecektir.

3. çevre ph değeri üzerinde etkisi dezenfektan
İki açıdan dezenfeksiyon etkisi. Bir büyüme ve üreme mikroorganizmaların etkilemeye, ikinci dezenfektan, farklı ph ölçeği farklı dezenfektan alışkanlıkları ve bazı sterilizasyon etkisi ile birlikte ph değeri artış etkisidir ve güçlendirmek; bazı ph alt, sterilizasyon etkisi daha güçlü.

Bu nedenle, biz nesne temizlendiğinde gerektiğini doğru bu çevresel faktörlerin etkisi dezenfektan kullanımını anlamak ve dezenfeksiyon etkisi en üst düzeye çıkarmak için çalışıyoruz.