Trichloroisocyanuric asit için güvenlik önlemleri

- Mar 20, 2018-

[vücut teması]

1) cilt teması: hemen kontamine giysi kaldırmak ve durulama ile büyük miktarda su akan.Bir doktora gidin.

2) göz teması: hemen göz kapakları kaldırın ve büyük miktarda su akan veya serum fizyolojik ile en az 15 dakika boyunca iyice durulayın.Bir doktora.

3) zehirlenmesi: hızlı bir şekilde temiz hava için sahne dışında. Solunum yolu kapatılmamış tutun. Nefes almak zor ise, oksijen verin. Nefes durdurulursa, yapay solunum hemen yapılır.Go bir doktor.

4) yemek: su ile gargara içecek süt ya da yumurta beyazı.Bir doktora gidin.

[Yangından Korunma]

1) risk özellikleri: güçlü oksitleyici ajan. Yanıcı ve organik madde ile yakmak kolaydır. Azot bileşikleri, amonyak, amonyum tuz, üre ve üç azot klorür, patlamaya kolay gibi içeren. Yüksek termal ayrışma toksik aşındırıcı duman üretir.

2) zararlı yanma ürünleri: karbon monoksit, karbon dioksit, Nitrojen oksit, hidroklorik asit.

3) yangın söndürme yöntemleri: itfaiye tüm vücut yanmaz ve antitoxic giyim ve üst Rüzgar yangın söndürüldü. Mümkün olduğunca, konteyner, mümkün olduğunca açık alana yangın alanından kaldırılacak. Sonra uygun yangın söndürme yangın nedeni göre yangın söndürmek için aracı seçin.

[kaçak acil tedavi]

1) acil tedavi: izolasyon ve kaçağı kirlenmiş alanlarda, erişimi sınırlandırma. Acil işleme personel toz maske takmak ve genel çalışma giysiler giymek önerilir. Kaçağı doğrudan iletişim kurabilirim.

2) küçük kaçak: toz önlemek için temiz kürek kuru, temiz, Kapalı kap içinde toplamak için kullanın.

3) büyük miktarda Kaçak: toplama ve geri dönüşüm veya elden çıkarma siteleri atık bertaraf.

[Operasyon elden çıkarma ve depolama]

1) işlemi dikkat: kapalı yeterli yerel egzoz sağlama işlemi. Toz atölye havaya bırakmadan önlemek. Operatör özel eğitim geçmesi ve kesinlikle çalışma kurallara uymak gerekir. İşleçler toz maskesi (tam kapak), bu tür bir aşınma koruyucu giysilerin teyp, lastik eldiven giymek öneririz. Yangın, ısı ve yasaktır işyerinde uzak dur. Toz üreten kaçının. Reductants ve alkoloidler temasından kaçının. Özellikle, su ile temasını engellemek için dikkat. Karşılık gelen çeşitli ve miktar sızıntı acil tedavi ekipman ve yangın ekipmanları ile donatılmıştır. Boş konteyner zararlı kalabilir.

2) depolama Not: saklamak serin, Kuru, iyi havalandırılmış ambar, nem geçirmez, su geçirmez, su geçirmez, yanmaz, ateş ve ısı yalıtım ve Hayır yanıcı, patlayıcı maddeler kendiliğinden yanma karışık değil gibi ve oksitleyici Ajan, indirgeyici, karışık oksit klorür, yığın depolama ve amonyak amonyak, amonyum bikarbonat, amonyum sülfat, amonyum klorür, üre, amonyum içeren amonyak ve Amin tuzu ve inorganik organik melez ve karışık mutlak yasak, kolay veya patlama veya yanma, hiçbir kişi ve iyonik olmayan yüzey aktif, aksi takdirde yakmak kolay eğilimli. Depolama alanının uygun malzeme toplama ve kaçak ile donatılmış olmalıdır.