Yüzme havuzu dezenfektanlarını ağartıcı, sıvı klor ve brom klorsuz olarak şiddetle tavsiye eder.

- Mar 15, 2018-

Her yüzme havuzu yönetim personeli, suyun dezenfeksiyonunu bilmeli, her gün yapılacak olan iştir, aynı zamanda çok önemli bir bakım çalışmasıdır. Halihazırda havuzdaki dezenfektanlar esas olarak klor, insan vücuduna aşırı klorin zararları, bu nedenle dezenfeksiyondan sonra suda havuz dezenfeksiyonunda kalan klorun en iyi hali 0.3-0.5mg / L arasındadır. Kalıntı klorun çok yüksek olup olmadığı önemli değildir. veya çok düşük, turistlere büyük zarar verecek, bu yüzden miktarın kontrolü de çok önemlidir.

O zaman neden havuz dezenfektanı ağartma tozu, sıvı klor ve bromin kloru kullanımı için tavsiye edilmez. Aşağıdaki dezenfektan ürünleri analiz edelim .

ağartma tozu: ana bileşen kalsiyum hipoklorittir, farklı su havuzu dezenfeksiyonu için kullanılan ilk yaygın olarak kullanılan dezenfektan biridir. Asidik ortamda, iyi sterilizasyon etkisi ve hızlı reaksiyon, ama bu dezenfektan korumak kolay değil, ışık, nem, ısı karbondioksit ile reaksiyona girer, aynı zamanda, sulu çözelti alkali, çok sayıda PH kullanmak gerekir su azaltıcı ajan ve insan mide mukozası, solunum yolu için güçlü bir tahriş edici var, şiddetli öksürüğe neden olabilir.

Sıvı klor:% 100 klor içeren, sürekli sterilizasyon, düşük fiyat yeteneğine sahiptir. Ama dezenfeksiyon sonrası havuzda kullanıldıktan sonra virüsün genel ölçümü hakkında geçersizdir.Ve asit çok güçlü ve sıvı klor miktarı kontrol etmek kolay değildir, bu nedenle kullanılması tavsiye edilmez.

Bromochloro yaygın olarak bromür tablet olarak bilinir. aktif bileşen bromin ve kloru içerir. Genel olarak kristal toz ve beyaz tabletlerdir, diğer klorlu ürünlere göre daha stabildir.PH değeri büyük ölçüde etkilenmez, ancak çok fazla kullanıldığında, aşındırıcıdır, sadece insan vücudunda güçlü bir uyarım yoktur. aynı zamanda cilt, göz, aynı zamanda hücre vb., havuzda bir kanserojen üretecektir --- bromat.

Bu nedenle, bu dezenfektanların yukarıdaki analizler aracılığıyla kullanılmasını önermiyoruz.

Günümüzde Trichloroisocyanuria asit , en yaygın kullanılan, tozlu ve tabletli ve granüllü bir yüzme havuzudur. Etkili klor dengesini koruyarak ve insan vücudunda çok az tahrişe neden olan çeşitli patojenleri hızlı ve etkili bir şekilde öldürebilir.


Okuduğunuz için teşekkürler.