Trikloroizosiyanürik Asit Kullanan Yöntemler

- Jan 04, 2018-

1. İçme suyu dezenfeksiyonu: 0,4 gram eklemek için 100 kg su, bir süre statik karıştırın.
2. Yüzme havuzu dezenfeksiyonu: Yüzme havuzunda her metreküpü 3 ila 5 gram.
3. Endüstriyel sirkülasyonlu soğutma suyu arıtımı: Her bir 1 m3 su artı 0,5 g, soğutma suyundaki serbest klor konsantrasyonu genellikle 0,25 ila 0,5 ppm aralığında kontrol edilir, 7 ila 8 pH değeri tavsiye edilir.
4. Diğer:
(1) Sofra eşyalar dezenfeksiyonu. 5 kg başına 0,25 gram su ekleyin ve 5 dakika boyunca temizlenmiş sofra koyun.
(2) Kanalizasyon, dışkı tedavisi. Koku gidermek için kanalizasyon veya dışkılar başına 5 gram doz.
(3) Tohumların sterilizasyon ve dezenfeksiyonu. TCCA ile yapılan tohum dezenfeksiyonu, tohumun uyku halini bozabilir, tohumların çimlenmesini hızlandırabilir, hastalıkların oluşumunu engelleyebilir ve çevre kirliliği problemleri taşımaması ve hayvanlara ve insanlara zararsız olması önemlidir. Yöntem,% 0.2 tcca sulu çözeltisi ile 12 saat ıslatmaktır.
(4) Su ürünleri yetiştiriciliğinde sterilizasyon ve dezenfeksiyon.
(5) Hastane kanalizasyon, çocuk bezi, tuvalet, ilaç kabı ve ekipman dezenfeksiyonunda kullanılır. Yaygın olarak kullanılan yeni Jie, Shi karbonat ile karşılaştırıldığında, yıkama da olacaktır, ketamin T, aynı dezenfeksiyon nesnesi, Tcca dozajı sadece geleneksel dezenfektanın sadece 1/10 ~ 1 / 100'ü ve sterilizasyon hızı, iyi bir etki olacaktır.
(6) Evde ve halka açık yerlerde çöplerin dezenfeksiyonu ve deodorantasyonu için kullanılır. Formülü: tcca25%, 25 ~ 65% ovma, iki klorobenzen% 10 ~ 15, tuvalet ve çöp için uygun yanı sıra kıyameti hendek dezenfeksiyonu kıyameti için.